Dom

Poznaj produkty od SleepMed, które zagwarantują zdrowy sen!

W dzisiejszych czasach podejmujemy się wielu wyzwań – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Aby móc zrealizować je na określonych przez siebie zasadach, warto zadbać prawidłowo funkcjonujący organizm. W znacznym stopniu odpowiada za to zdrowy sen, na który wpływa wiele czynników. Za najważniejszy uważa się właściwie dobrane podłoże do spania oraz akcesoria sypialniane. Powinny wyróżniać się one wysoką jakością tak jak produkty od SleepMed. A co takiego wyróżnia je na rynku? 

Czym wyróżnia się SleepMed? 

Zdrowy sen charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią długością oraz głębokością. Wpływa na niego wiele czynników – na jedne mamy wpływ, a na inne niekoniecznie. Od lat jednak wiadomo, że aby móc się efektywnie wysypiać i prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, to warto postawić na wyjątkowe podłoże do spania. Kierując się motto: “jaka noc i pobudka, taki cały dzień”, marka SleepMed stworzyła kolekcję unikalnych i luksusowych produktów do spania. Wchodzące w ofertę modele wyróżniają się bezpieczeństwem i wysoką jakością, gdyż zostały poddane dokładnej analizie i we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH, zostały dokładnie przetestowane pod kątem:

  • ergonomii – materace SleepMed bez dwóch zdań umożliwiają praktycznie idealne dopasowanie podłoża do ciała użytkownika, przez co zmniejszają napięcie mięśni i umożliwiają regenerację całego organizmu,
  • higieny – czystość oraz świeżość w czasie snu gwarantuje zastosowanie rozwiązań zapewniających ochronę przed bakteriami, grzybami, roztoczami i brzydkim zapachem, czym właśnie wyróżniają się materace SleepMed,
  • klimatu – właściwy przepływ powietrza wewnątrz materaca lub też prawidłowa regulacja wilgotności oraz temperatury ciała nie jest bez znaczenia, gdyż czynniki te decydują o komforcie snu, dlatego również tym wyróżniają się materace SleepMed,
  • trwałości – materace SleepMed odznaczają się odpornością na nacisk, odkształcenia, oddziaływanie wilgoci oraz zmieniającą się temperaturę, jeśli tylko dobierzemy model do osobistych potrzeb, a także preferencji.

Oznacza to, że wszystkie modele posiadają certyfikat AEH. Co więcej, potwierdza on właściwości prozdrowotne tych produktów. Oznacza to, że zapobiegają one powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, a także są w stanie złagodzić bóle pleców czy też karku!

W jaki sposób SleepMed umożliwia zdrowy sen? 

Nie da się zaprzeczyć, że materace SleepMed to idealne produkty do sypialni każdego użytkownika. Jednak co jeszcze sprawia, że to właśnie dzięki niemu możemy się wyspać? Jak się okazuje, wykorzystuje się tutaj nowoczesne technologie, które dodatkowo poprawiają nie tylko jakość, ale i komfort wypoczynku! Uwzględnia się tutaj przede wszystkim technologię Airforce, odnosząca się do wielostrefowego nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób produkty gwarantują maksymalny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia. Oznacza to, że ciepło i wilgoć wytwarzane przez organizm w czasie snu lub odpoczynku kierowane są do otwartych komór. Oprócz tego nie można zapomnieć o kwestiach związanych z wypełnieniem, czyli:

  • piance termoelastycznej, która jest w stanie reakcja na temperaturę oraz ciężar ciała, przez co idealnie dopasowuje się do anatomicznego kształtu użytkownika,
  • sprężynach typu Multi, które z uwagi na małą średnicę zostały gęsto rozłożone, przez co gwarantują właściwe wsparcie ciała bez względu na pozycje w czasie snu,
  • ruchomej piance termoelastycznej odpowiedzialnej za 4 zróżnicowanej twardości oraz topie, który w połączeniu z pianką daje 6 zróżnicowanych stref twardości.

Nie można również zapomnieć o pokrowcu Merced oraz Probiotex, które w zależności od modelu, wyróżniają się unikalnymi właściwościami. Łączy je jednak to, że zapewniają komfort oraz są odporne na bakterie i roztocza.

Produkty od SleepMed jako gwarancja zdrowego wypoczynku

SleepMed ma w swojej ofercie pięć unikalnych kolekcji, na które składają się wyjątkowe materace do spania. Niezależnie od modelu, w ich wnętrzu z pewnością znajdziemy pianki wykorzystujące technologię Airforce, przez co mamy gwarancję nie tylko higienicznego, ale także zdrowego wypoczynku! A czym się wyróżniają poszczególne kolekcje?

Kolekcja Standard

Kolekcja SleepMed Standard obejmuje materace, które wyróżniają się swoim unikalnym, piankowym wypełnieniem. Znajduje się tutaj pianka wysokoelastyczna VPPHR o dwóch różnych twardościach, dzięki czemu gwarantuje doskonałe wsparcie punktowe ciała użytkownika. Dodatkowo wykorzystano tutaj unikalną piankę termoelastyczną VitaRest®, która reaguje na ciepło ciała, przez co idealnie dopasowuje się do użytkownika. Do kolekcji tej zalicza się materac SleepMed Comfort, SleepMed Premium oraz SleepMed Supreme. Wyróżniają się one dodatkowo możliwością regulowania twardości, gdyż dzięki możliwości przełożenia pianki VitaRest® na drugą stronę, tworzą 4 twardości.

Kolekcja Hybrid

Kolekcja Hybrid z pewnością zaskoczy nas unikalnym wypełnieniem, na które składają się sprężyny typu Multi. Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że pracują niezależnie od siebie, przez co zapewniają wyjątkowy komfort w czasie snu. Co więcej, znajdziemy tutaj dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach oraz jedną warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Natomiast po bokach umieszczono piankę FlexiFoam. Ta przemyślana kombinacja sprawia, że produkty z tej kolekcji gwarantują zdrowy i spokojny wypoczynek każdemu! Wyróżnia się tutaj dwa modele – SleepMed Hybrid Premium oraz SleepMed Hybrid Supreme, gwarantujące dodatkowo 4 twardości.

Kolekcja Plus

Kolekcja Plus to wyjątkowe rozwiązanie do każdej sypialni. Wyróżnia się tutaj materace, które powstały w celu spełnienia oczekiwań użytkowników pod kątem innowacyjności oraz funkcjonalności. W ich wnętrzu znajdziemy nowoczesne pianki VPPHR, gwarantujące najlepsze dopasowanie się od ciała użytkownika. Jednak największą sensacją jest tutaj odpinany top Termo, w którego skład wchodzi termoelastyczna pianka VitaRest®. To właśnie dzięki niemu możliwe jest stworzenie aż 6 twardości, przez co z pewnością każdy z nas będzie w stanie dopasować stopień twardości do aktualnych preferencji. Co więcej, może on służyć osobno, jako materac nawierzchniowy! W skład tej kolekcji wchodzą materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus oraz SleepMed Supreme Plus.

Kolekcja Hybrid Plus

Nowoczesne pianki i innowacyjne sprężyny typu Multi? Właśnie takim połączeniem wyróżnia się kolekcja Hybrid Plus! Oznacza to, że są w stanie zagwarantować swoim użytkownikom zdrowy sen w komfortowych warunkach. Co więcej, posiadają również odpinany top, przez co stają się jeszcze bardziej atrakcyjne! Poprzez utworzenie 6 twardości, jesteśmy w stanie w każdej chwili dopasować stopień twardości podłoża do spania do osobistych potrzeb i preferencji. Dodatkowo, jeśli będzie taka potrzeba, to możemy odpiąć top i zabrać go ze sobą w podróż jako materac nawierzchniowy! W kolekcji tej wyróżnia się tutaj materace SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus oraz SleepMed Hybrid Supreme Plus.

Kolekcja Natura

Obecnie coraz częściej mówi się o wpływie człowieka na nasz ekosystem. Nic zatem dziwnego, że wdrażamy ekologiczne rozwiązania od swojego życia, w tym do sypialni. Jednym z nich mogą być modele z kolekcji Natura, które wykorzystują naturalne surowce, takie jak olej rycynowy i sojowy do produkcji innowacyjnych pianek HR Bio i Naturalis. Odznaczają się one dodatkowa antyalergicznością, a także posiadają właściwości antybakteryjne czy też przeciwbólowe. Co więcej, wszystkie modele nadają się do recyklingu i są w pełni biodegradowalne! W kolekcji tej znajdziemy przede wszystkim SleepMed Natura Plus oraz SleepMed Natura Hybrid Plus.

Akcesoria sypialniane od SleepMed 

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że materace to ważny element wyposażenia łóżka, jednak niejedyny. Warto również wziąć pod uwagę znajdujące się w ofercie SleepMed poduszki. A dlaczego? Każdy z dostępnych modeli odznacza się antyalergicznością oraz ergonomicznością, przez co idealnie dopasowują się do kształtu głowy i karku. W ten sposób są w stanie zagwarantować każdemu z nas zdrowy i spokojny wypoczynek. Ich obecność jest niezwykle ważna, gdyż umożliwiają nie tylko prawidłowe wsparcie głowy i barków, ale także stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ofercie znajdziemy takie modele, jak SleepMed Comfort Pillow, SleepMed Premium Pillow oraz SleepMed Supreme Pillow, a każdy z nich posiada dodatkowo unikalne właściwości wynikające z wypełnienia. Nie można zapomnieć również o ochraniaczu na materac składającego się w pełni z bawełny. Zapewnia cyrkulację powietrza oraz chroni przez zabrudzeniem, przez co stwarza higieniczne warunki do wypoczywania. Z takim dobrze wyposażonym łóżkiem na pewno będziemy w stanie się zdrowo wyspać!

Sen to niezwykle ważna czynność, która umożliwia regenerację naszego ciała – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Przeznaczamy na niego średnio ⅓ swojego życia i właśnie dlatego warto już dziś postawić na najwyższej jakości produkty od SleepMed!

Zobacz też

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona

5 naturalnych sposobów na bezsenność

5 naturalnych sposobów na bezsenność

Sen i inne zdrowe nawyki – dbaj o swoje zdrowie!

Sen i inne zdrowe nawyki – dbaj o swoje zdrowie!

Dieta, ruch i sen – 3 filary zdrowego stylu życia

Dieta, ruch i sen – 3 filary zdrowego stylu życia

Sypialnia Hilding w nowoczesnym wydaniu, czyli miejski styl
Dom

Sypialnia Hilding w nowoczesnym wydaniu, czyli miejski styl

Jak technologia może wspierać Twój sen? Sprawdź linię materaców Curem
Dom

Jak technologia może wspierać Twój sen? Sprawdź linię materaców Curem