Dom

Jak zadbać o odcinek lędźwiowy kręgosłupa za sprawą materacy SleepMed?

Jeśli śpimy na źle dobranym materacu, najdotkliwiej odczuje to nasz kręgosłup. Narazimy się na negatywne dolegliwości, takie jak ból, dyskomfort czy napięcie mięśni. Szczególnie dotkną one odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Czy można to zmienić? Dowiedz się, jak mogą Ci w tym pomóc materace SleepMed!

Materac a ból kręgosłupa

Ból pleców to poważny problem, który może znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Może on wynikać z różnych przyczyn. Dużą rolę odgrywa siedzący tryb życia i brak regularnej aktywności fizycznej. Istotne znaczenie ma również podłoże, na którym śpimy. Długotrwałe korzystanie z materaca, który jest nieodpowiednio dopasowany, bezpośrednio przyczynia się do powstania lub pogłębienia schorzeń kręgosłupa. Jest źródłem silnego bólu i dyskomfortu, a do tego uniemożliwia pełne odprężenie się i zregenerowanie organizmu. Najczęściej wynika to z korzystania z podłoża, które posiada zbyt wysoki stopień twardości. Wtedy negatywne efekty najbardziej odczuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Aby temu zapobiec, należy wybrać taki materac, który będzie dopasowany do nas w stu procentach.

Odpowiedni stopień twardości

W zminimalizowaniu bólu odcinka lędźwiowego najważniejsze będzie dobranie odpowiedniego stopnia twardości materaca. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na zbyt twardej powierzchni. Aby prawidłowo dopasować model pod kątem twardości, należy wziąć pod uwagę naszą wagę. Dla osób, które ważą nie więcej niż 60 kilogramów, zalecane są materace miękkie. Modele średniomiękkie sprawdzą się u tych, których waga waha się od 60 do 80 kilo. Jeśli ważymy więcej niż 80, ale mniej niż 100, postawmy na materac średniotwardy. Ci, którzy liczą ponad 100 kilogramów, powinni wybrać podłoże o najwyższym stopniu twardości. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z czasem możemy schudnąć lub przybrać na wadze. W tym wypadku wcale nie musimy decydować się na zakup nowego produktu. Możemy skorzystać z opcji regulacji twardości, jaką zapewniają materace SleepMed. Umożliwia ona dopasowanie podłoża snu według naszych indywidualnych preferencji. W modelach z serii Standard i Hybrid wykorzystuje się do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby uzyskać powierzchnię o nowych właściwościach. Produkty z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Można go łatwo przepiąć. Nawet jeśli nie będziemy korzystali z możliwości regulowania twardości, możemy posłużyć się nim jako osobnym materacem nawierzchniowym. Dzięki tym elementom w jednym modelu możemy skorzystać z 4 lub nawet 6 różnych twardości.

Jeśli chcemy mieć zupełną pewność, że nasz kręgosłup będzie odpowiednio podparty, możemy zainwestować w matę kokosową. To niezwykle przydatny element, znany z tego, że skutecznie podnosi twardość podłoża, a także wydłuża jego żywotność. Zapobiega powstawaniu odkształceń trwałych, które mogłyby stać się źródłem silnego dyskomfortu. Aby znacznie podnieść stopień twardości, należy umieścić matę kokosową pomiędzy pianką VitaRest® a leżącą pod nią pianką wysokoelastyczną. Dla tylko delikatnego poprawienia twardości podłoża trzeba położyć ją na samym spodzie materaca. Bez względu na to, gdzie ją położymy, mata umożliwi nam zapewnienie solidnego podparcia dla kręgosłupa.

Właściwości ortopedyczne

Ból odcinka lędźwiowego to nic przyjemnego. Jego powodem może być nie tylko źle dobrany materac, ale i siedzący tryb życia, nieodpowiednia postawa czy brak aktywności fizycznej. W tym wypadku na pewno docenimy to, że nasz materac, kiedy będziemy z niego korzystać, zredukuje odczuwany przez nas ból i dyskomfort. Jest to możliwe dzięki właściwościom ortopedycznym modelu. Specjalna budowa i innowacyjne technologie sprawiają, że materac zapobiega pojawianiu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Oznacza to, że możemy również zredukować nieprzyjemności związane z odcinkiem lędźwiowym. Nie musimy się obawiać, że w przyszłości będziemy skarżyć się na ból czy różne negatywne schorzenia. Materac ponadto zapewnia swobodny przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek, co pomaga stworzyć optymalne warunki do zdrowego i komfortowego snu.

Elastyczność punktowa

Kolejnym elementem, który pomoże nam rozprawić się z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa, jest elastyczność punktowa. To czynnik, który odpowiada za stopień sprężystości modelu. Powoduje również, że podłoże bardzo dobrze dopasowuje się do ciała, gwarantując „punktowe” podparcie, które wspiera kręgosłup na całej jego długości. Elastyczność punktowa odpowiada też za to, że materac ugina się jedynie tam, gdzie wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu, nawet jeśli partner, z którym dzielimy łóżko, podnosi się lub zmienia pozycję, nasza powierzchnia snu pozostaje nienaruszona. To zdecydowanie zwiększy poziom naszego komfortu.

7 stref komfortu

Niezwykle przydatnym aspektem będzie również 7 stref komfortu. Oznacza to, że materac dzieli się na strefy, które są podporządkowane kluczowym częściom ciała. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Każda z nich posiada trochę inną twardość. Dzięki temu możemy mieć pewność, że i odcinek lędźwiowy kręgosłupa będzie miał zagwarantowane zdrowe, optymalne podparcie.

Odcinek lędźwiowy, czyli dół pleców, często jest narażony na różnego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości. Najczęściej ich przyczyną jest użytkowanie źle dobranego materaca. Szczególnie niekorzystny będzie model o zbyt wysokim stopniu twardości. Jeśli chcemy uniknąć tych negatywnych konsekwencji, zainwestujmy w materac SleepMed, który zagwarantuje nam najwyższy poziom komfortu!

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę SleepMed Supreme Pillow?
Dom

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę SleepMed Supreme Pillow?

Odpinany top w materacach SleepMed: czemu służy?
Dom

Odpinany top w materacach SleepMed: czemu służy?

Czym różnią się pianki naturalne od syntetycznych?
Dom

Czym różnią się pianki naturalne od syntetycznych?

Pranie materacy SleepMed: czy jest to możliwe?
Dom

Pranie materacy SleepMed: czy jest to możliwe?

Modele SleepMed idealne zarówno dla par, jak i singli!
Dom

Modele SleepMed idealne zarówno dla par, jak i singli!

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona