Dom

Odpinany top w materacach SleepMed: czemu służy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi przykładamy do komfortowego i regenerującego snu. Dbamy o to, aby nasze otoczenie sypialne było przytulne i czyste oraz poszukujemy rozwiązań, które zwiększą jakość naszego wypoczynku. Jednymi z nich są niewątpliwie materace SleepMed – to produkty o długiej żywotności, stanowiące inwestycję w zdrowie na wiele lat nieustannego użytkowania. Kluczowym elementem modeli hybrydowych z kolekcji Plus jest odpinany top. W tym artykule dowiesz się, jakie jest jego przeznaczenie.

Czym jest odpinany top?

Odpinany top w materacach SleepMed to dodatkowa warstwa wypełnienia, która jest umieszczona na samej górze konstrukcji, tuż pod pokrowcem. Top jest wykonany z leniwej pianki termoelastycznej VitaRest lub Celsius-Waterlily i jego zadaniem jest zwiększenie elastyczności podłoża z wkładem sprężynowym. Cechuje się zdolnością dopasowania do anatomicznej budowy ciała i indywidualnych kształtów użytkownika. Gwarantuje kompromis między właściwym wsparciem sylwetki a zadowalającą wygodą, dzięki czemu jesteśmy w stanie całkowicie się rozluźnić i cieszyć się regenerującym snem. Odpinany top jest niezależnym elementem budowy, który posiada specjalne zamki błyskawiczne – łatwo zatem go zdjąć i ponownie zamocować.

Top służący regulacji twardości

Choć top wykonany z pianki termoelastycznej cechuje się sprężystością i świetnie reaguje na ciepło ciała użytkownika, to jednak jego obecność w materacach SleepMed jest głównie podyktowana możliwością regulacji twardości podłoża. Oznacza to, że użytkownik z łatwością może dostosować twardość materaca do osobistych potrzeb, bez konieczności zakupu nowego produktu, jeśli jego preferencje zmienią się po pewnym czasie. W ten sposób jesteśmy w stanie sprawić, że podłoże stanie się bardziej miękkie lub jeszcze twardsze. Dzięki temu, że top jest odpinany, możemy umieścić go na innej wysokości wypełnienia produktu. Zamki błyskawiczne umożliwiają jego szybkie i łatwe zdjęcie (podobnie jak w przypadku pozostałych warstw materaca SleepMed). Pozostawienie topu na samej górze konstrukcji zapewnia optymalne dopasowanie ciała podczas snu i satysfakcjonujący komfort o niedużej twardości podłoża. Natomiast umieszczenie topu na spodzie materaca gwarantuje podwyższoną elastyczność oraz podparcie punktowe. Jeżeli w tym przypadku na górze konstrukcji pozostawimy białą piankę typu Hybrid, uzyskamy idealne podłoże dla osób cięższych, nawet powyżej 120 kg. Warto również wiedzieć, że topu jak najbardziej można się pozbyć, a wówczas zapewnimy sobie większą twardość podłoża do snu. To rozwiązanie dedykowane osobom, które zmagają się np. ze schorzeniami kręgosłupa i wymagają stabilizacji pleców w czasie wypoczynku. Niekiedy warto poeksperymentować z ułożeniem warstw i topu w wypełnieniu materaca, aby znaleźć dla siebie optymalny wariant zapewniający satysfakcjonujący komfort i kompleksowe wsparcie sylwetki.

Model SleepMed Hybrid Comfort Plus to materac posiadający odpinany top, który sprawdzi się użytkownikom o różnego rodzaju potrzebach. Oferuje on doskonałą elastyczność punktową i dopasowanie do anatomicznej budowy ciała, co przekłada się na uzyskanie błogiego odprężenia. Możliwość regulacji twardości to jego dodatkowy atut. Materac posiada aż 6 twardości – top można przełożyć na druga stronę wkładu lub zdjąć, aby zwiększyć lub zmniejszyć miękkość podłoża do snu.

Top użytkowany jako samodzielny materac nawierzchniowy

Zakupując materac hybrydowy SleepMed z kolekcji Plus warto także wiedzieć, że top może być użytkowany jako samodzielny materac nawierzchniowy. To wszechstronne rozwiązanie, które warto wykorzystać, jeśli rezygnujemy z topu w wypełnieniu swojego podłoża do wypoczynku. Top jest cienką, ale funkcjonalną warstwą, która poza regulacją twardości daje możliwość zastosowania na niewygodnej kanapie, wersalce czy nawet na podłodze. Wykonany z leniwej pianki termoelastycznej znacznie poprawia komfort wypoczynku na nieodpowiednio przystosowanej powierzchni dla zdrowego snu. Nawet cienka warstwa pianki sprawia, że top doskonale dopasowuje się do konturów naszego ciała, zapewniając zadowalającą wygodę oraz stabilne wsparcie sylwetki. Samodzielny materac nawierzchniowy jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy gościmy przyjaciół lub rodzinę i chcemy zagwarantować im odpowiednie warunki wypoczynku. Top w prosty sposób może zamienić każdą powierzchnię w wygodne miejsce do spania. Jest także świetnym wyborem dla tych, co często podróżują i nie chcą rezygnować ze swoich codziennych nawyków odnośnie zdrowego snu. Top jest lekki i łatwy do zwinięcia oraz przechowywania. Dzięki swoim właściwościom poprawia również cyrkulację powietrza i reguluje temperaturę, a to w szczególności istotny aspekt w czasie upalnych, letnich nocy. Jest łatwy w pielęgnacji i zapewnia czyste środowisko snu wolne od zanieczyszczeń i alergenów.

Przedłużenie żywotności materaca

Top w materacach SleepMed przysługuje się w pewien sposób do wydłużenia żywotności podłoża do snu. Z racji, że w większości przypadków stanowi górną warstwę wypełnienia materaca, chroni główny wkład przed codzienny zużyciem, zanieczyszczeniami, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki zastosowaniu topu produkt jest mniej narażony na odkształcenia i zachowuje swoją oryginalną strukturę oraz cenne właściwości na dłużej. Poza tym sama pianka termoelastyczna, z której jest wykonany top, posiada zdolność powracania do swojego pierwotnego kształtu, niezależnie od wagi użytkownika. Nie ulega deformacjom, gdyż jest niesamowicie plastyczna. W połączeniu z wkładem sprężynowym przekłada się na doskonałą wytrzymałość całego materaca, który staje się inwestycją na długie lata. Top stanowi także zabezpieczenie przed przenikaniem zanieczyszczeń czy wilgoci do głębszych warstw wypełnienia podłoża. Dzięki temu materac pozostaje świeży oraz czysty i nie występuje ryzyko rozwoju pleśni czy grzybów, nie tylko negatywnie wpływających na kondycję produktu, ale także stanowiących zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Obecność topu przekłada się zatem na lepszą kondycję materaca na wiele lat wypoczynku.

Odpinany top to innowacyjne rozwiązanie, które świadczy o wysokim standardzie produktów SleepMed. Przynosi ono wiele korzyści, a przede wszystkim umożliwia regulację twardości podłoża do snu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dopasować materac do własnych potrzeb, nawet po pewnym czasie użytkowania, jeśli nasze preferencje uległy zmianie i wymagamy np. bardziej miękkiej powierzchni wypoczynkowej. Modele SleepMed z odpinanym topem to idealny wybór dla osób, które szukają elastyczności i wygody w jednym produkcie.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę SleepMed Supreme Pillow?
Dom

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę SleepMed Supreme Pillow?

Czym różnią się pianki naturalne od syntetycznych?
Dom

Czym różnią się pianki naturalne od syntetycznych?

Pranie materacy SleepMed: czy jest to możliwe?
Dom

Pranie materacy SleepMed: czy jest to możliwe?

Modele SleepMed idealne zarówno dla par, jak i singli!
Dom

Modele SleepMed idealne zarówno dla par, jak i singli!

Jak zadbać o odcinek lędźwiowy kręgosłupa za sprawą materacy SleepMed?
Dom

Jak zadbać o odcinek lędźwiowy kręgosłupa za sprawą materacy SleepMed?

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona

Metoda 4-7-8, czyli trening Jacobsona