Koce, poduszki i dywany – czyli w co wyposażyć sypialnię?

Nie od dziś wiadomo, że na aranżację wnętrza oraz panująca w nim atmosferę wpływają najdrobniejsze detale. W sypialni są to drobne akcesoria i dekoracje, które w znaczący sposób podkreślają styl wnętrza. Swoje ”ja” możemy wyrazić poprzez tapetę, obrazy czy figurki. Jednak równie dobrze możemy zadbać o koce, poduszki i dywany!

Podstawowy aspekt każdej sypialni – materac 

W każdej sypialni powinno znaleźć się łóżko – w końcu to ono odpowiada za podstawową funkcję sypialni, czyli zapewnienie zdrowego wypoczynku. Jest to możliwe poprzez liczne elementy jego wyposażenia, w tym materac do spania. To właśnie dzięki niemu nasze ciało przez całą noc ma zagwarantowane najlepsze wsparcie. Co więcej, dba o jakość i długość wypoczynku. Do innych, ale nie ważnych elementów wyposażenia zalicza się:

 • poduszka,
 • kołdra,
 • pościel.

Jednak swoje miejsce włosów mają również różnego rodzaju dodatki, w tym ciepłe koce i poduszki ozdobne. A jaką pełnią rolę?

Koce i poduszki w sypialni 

Na łóżku możemy mieć wiele dodatkowych akcesoriów sypialnianych. Do nich zalicza się między innymi koc, który pełni dwie główne funkcje – jako narzuta lub dodatkowe przykrycie. Świetnie sprawdzi się u miłośników ciepła, którzy potrzebują dodatkowego okrycia w nocy. Koce wykonane z naturalnych materiałów mogą pełnić dodatkowo funkcję kołdry w czasie upalnych dni. Inną kwestią są poduszki dekoracyjne. Najczęściej mają wymiar 40×40 cm lub 50×60 cm i służą do:

 • wprowadzenia przytulnego klimatu we wnętrzu,
 • podkreślenia aranżacji,
 • komfortowego drzemania w ciągu dnia.

Czy dywan to dobry dodatek do sypialni? 

Przez lata dywan kojarzył się z siedliskiem kurzu, bakterii i innych alergenów. Jeśli tylko wystarczająco o niego zadbamy, możemy cieszyć się jego licznymi zaletami! Jak się okazuje, gwarantuje:

 • wysokiej jakości dodatek,
 • miękkie podłoże dla stóp,
 • ociepla podłogę,
 • wyciszenie sypialni,
 • przytulny charakter wnętrza.

Możemy się zdecydować na dywan naturalny lub syntetyczny – oba rodzaje są zalecane do sypialni. Przy jego wyborze pamiętajmy o uwzględnieniu aranżacji, długości i szerokości.

To właśnie dodatki nadają sypialni indywidualnego charakteru. Sprawiają, że staje się niepowtarzalna i idealnie dopasowana do nas. Z uwagi na to, nie bójmy się kocy, poduszek czy dywanów, bo to właśnie one ocieplają sypialnie!

Zobacz też

Poznaj produkty od SleepMed, które zagwarantują zdrowy sen!
Dom

Poznaj produkty od SleepMed, które zagwarantują zdrowy sen!

Sypialnia Hilding Curem – głęboki oddech świeżości
Dom

Sypialnia Hilding Curem – głęboki oddech świeżości

Zrelaksuj się w swojej sypialni z Hilding Anders!

Zrelaksuj się w swojej sypialni z Hilding Anders!

Zielona sypialnia, czyli jakie rośliny wybrać do sypialni

Zielona sypialnia, czyli jakie rośliny wybrać do sypialni

Jak pozbyć się roztoczy z łóżka?

Jak pozbyć się roztoczy z łóżka?

Kiedy wymienić materac, poduszkę i kołdrę?

Kiedy wymienić materac, poduszkę i kołdrę?