Łóżko to obowiązkowy element wyposażenia każdej sypialni. Jednak, aby mogło w prawidłowy sposób pełnić swoje funkcje, to musi się składać z ramy oraz odpowiednich akcesoriów sypialnianych. A jakie rodzaje łóżek są dostępne na współczesnym rynku?
Najpopularniejsze rodzaje łóżek
Dużo mówi się o tym, że dobre łóżko powinno składać się przede wszystkim z podłoża do spania. Do tego służy innowacyjny materac do spania, który gwarantuje użytkownikowi zdrowy i spokojny sen. Jest to możliwe z uwagi na budowę oraz właściwości. Jednak oprócz niego, warto spojrzeć również na poduszkę, kołdrę czy ramę łóżka. A jakie są najpopularniejsze rodzaj?
Łóżko tapicerowane
Najczęściej są obite odporną na ścieranie tkaniną lub skórą. Ich miękki materiał gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Z uwagi na dostępne style oraz gamę kolorystyczną – łóżko tapicerowane sprawdzi się w niemalże każdej aranżacji.
Łóżko kontynentalne
Eleganckie, ale również komfortowe rozwiązanie. Są to łóżka tapicerowane odznaczające się znacznie większą wysokością. Ich ramy są optycznie zintegrowane z masywnym materacem, który jest pokryty takim samym materiałem. Sama konstrukcja jest solidna oraz pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała osoby śpiącej.
Łóżko drewniane
Dla wielu z nas stanowią najlepszy wybór do sypialni. Mogą idealnie dopasować się do aranżacji i nadać wnętrzu eleganckiego stylu. Są wyjątkowo trwałe. Najczęściej na rynku można spotkać się z modelami dębowymi, sosnowymi czy bukowymi.
Łóżko metalowe
Świetnie sprawdzi się w sypialni w stylu boho, glamour czy nawet pałacowym. Samo łóżko wyróżnia się odpornością na wilgoć i łatwością w czyszczeniu. Niestety, jest stosunkowo ciężkie, a metalowa rama będzie dawać nieprzyjemne uczucie chłodu.
Łóżko z pojemnikami lub szufladami na pościel
Trafny wybór, jeśli szukamy łóżka do małej sypialni. Jest ono wyposażone w specjalny pojemnik lub szuflady, w których możemy wygodnie przechowywać wiele rzeczy, w tym pościel, np. letnią lub zimową.
Poszczególne rodzaje łóżek różnią się między sobą licznymi kwestiami, takimi jak budowa czy właściwości. Z uwagi na to, przy ich wyborze warto uwzględnić przede wszystkim osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika.