Czym wyróżniają się najpopularniejsze style aranżacyjne?

Sposoby na wykończenie i style wnętrz to tematy, które z pewnością interesują większość osób zajmujących się urządzaniem lub remontem sypialni. Każdy z nich jest wyjątkowy, co oznacza, że nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale także wpasuje się w naszą osobowość. A czym się charakteryzują najpopularniejsze style aranżacji? 

Styl skandynawski 

Unikalny i niepowtarzalny styl aranżacji. Pozwala na optyczne powiększenie małej sypialni. Odznacza się wykorzystaniem naturalnych materiałów – tkanin oraz drewna. Oprócz tego stosujemy stonowane kolory i unikamy zbędnych zdobień, stawiając na proste formy. Komfort snu znacząco zwiększy tutaj materac do spania oraz inne akcesoria sypialniane.

Styl klasyczny 

Ponadczasowy i elegancki styl aranżacji, który wyróżnia się przytulnym charakterem. Stworzony na bazie umiaru, symetrii i stonowanej kolorystyce. W samym pomieszczeniu panuje ład, a podstawę stanowią naturalne, ale solidne materiały. Można postawić tutaj na naturalną poduszkę i kołdrę oraz materac ekologiczny.

Styl nowoczesny 

Obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych stylów aranżacji. Wyróżnia się minimalizmem oraz stonowanymi kolorami. Brak zbędnych przedmiotów, jednolita faktura tapet, dywanów czy poduszek oraz geometryczne wzrost to jedne z nielicznych cech charakterystycznych dla tego stylu. Co więcej, świetnie sprawdzi się tutaj łóżko kontynentalne, wyposażone dodatkowo w dopasowany materac do spania. Wówczas mamy pewność, że sypialnia będzie całkowicie funkcjonalna.

Styl orientalny

Wyróżnić tutaj można dodatki inspirowane wystrojem z różnych stron świata oraz egzotyczne motywy. Różnorodność zdobień oraz żywa kolorystyka dodatkowo pozwoli Ci się odprężyć. Możesz tutaj postawić na dopasowane do motywu przewodniego prześcieradła i pościel. Nie zapomnij również wybrać materaca dopasowanego do osobistych potrzeb i preferencji!

Styl rustykalny

Stanowi odmianę swojskiego stylu, który kojarzy się z prostym domkiem na wsi. Charakterystyczny jest tutaj powrót do natury, który można osiągnąć poprzez naturalne materiały, np. drewno czy kamień. Oprócz tego wyróżnia się tutaj jasne kolory na podłodze, ścianach i meblach.

Pamiętajmy jednak, że funkcją sypialni jest przede wszystkim zagwarantowanie nam komfortowego i efektywnego snu. Zatem aranżacja powinna nie tylko uwzględniać nasze upodobania, ale także korzystnie wpływać na jakość wypoczynku.

Zobacz też

Sypialnia Hilding w nowoczesnym wydaniu, czyli miejski styl
Dom

Sypialnia Hilding w nowoczesnym wydaniu, czyli miejski styl

Sypialnia Hilding Curem – głęboki oddech świeżości
Dom

Sypialnia Hilding Curem – głęboki oddech świeżości

Zielona sypialnia, czyli jakie rośliny wybrać do sypialni

Zielona sypialnia, czyli jakie rośliny wybrać do sypialni

Jak pozbyć się roztoczy z łóżka?

Jak pozbyć się roztoczy z łóżka?

Kiedy wymienić materac, poduszkę i kołdrę?

Kiedy wymienić materac, poduszkę i kołdrę?

Mocne czy słabe oświetlenie sypialni?

Mocne czy słabe oświetlenie sypialni?