Wakacje jesienią – jakie kierunki będą najlepszym wyborem?

Masz w planach wakacje jesienią, jednak nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować? Na początek warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami oraz tym, czy chcemy wypoczywać aktywnie czy raczej wygrzewać się na plaży. Oczywiście kluczowym aspektem tutaj jest określenie budżetu, a także wybór środka transportu. Mając podstawowy zarys wycieczki, warto rozważyć kierunek – które kraje zasługują na szczególną uwagę?

1. Turcja

Ten kierunek sprawdzi się dla wszystkich, którzy w planach mają przede wszystkim zwiedzanie oraz korzystanie z hotelowych atrakcji, ponieważ na początku jesieni temperatury powietrza w Turcji wskazują średnio od 17 do nawet 25°C. Warto jednak pamiętać, że noce są już nieco chłodniejsze, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą cieplejsze ubrania. W związku z tym ceny noclegu, nawet w wersji all inclusive, będą znacznie atrakcyjniejsze niż w sezonie. Zarówno miłośnicy nocnych rozrywek, jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów znajdą tam coś dla siebie!

2. Egipt

Jest to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Nic dziwnego – nawet jesienią temperatura powietrza w tym miejscu wynosi ok. 26-27°C, natomiast wody ok. 24°C. Jednak nie oznacza to, że jesteśmy skazani jedynie na wylegiwanie się na plaży całymi dniami! Atrakcji nie zabraknie również dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Będąc w Egipcie, warto wybrać się na safari czy też zwiedzić największe zabytki z czasów starożytnych.

3. Cypr

Kierunek ten jest idealną opcją na jesienny urlop! Pogoda o tej porze roku jest tam dość stabilna, a pochmurne i deszczowe dni można policzyć na palcach u jednej ręki. Jest to miejsce zachwycające przede wszystkim zróżnicowanym krajobrazem, dlatego też na Cyprze ciężko o nudę – z jednej strony urokliwe plaże, natomiast z drugiej góry otoczone cedrowymi lasami. Wyspa ta okaże się także rajem dla osób uwielbiających nurkować. Nie można obojętnie przejść również obok zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Brazylia

Jest to nieco bardziej odległy kierunek, jednak nie ma wątpliwości, że warto wybrać się tam jesienią – nie tylko ze względu na przyjemny klimat, ale również całą masę atrakcji, obok których nie można przejść obojętnie. Brazylia to zdecydowanie jeden z najbardziej fascynujących krajów na świecie, w którym nie brakuje kontrastów. Z jednej strony zachwyca dziką przyrodą, pięknymi plażami czy deszczowymi lasami, natomiast z drugiej nowoczesnymi metropoliami, w których nie brakuje rozrywki.

5. Madera

Jest to kierunek dla miłośników wiosennych klimatów. Wyspa ta jest jedną z chętniej wybieranych przez turystów, gdyż łagodny klimat i bujna roślinność zachwycają na każdym kroku! Madera to idealna opcja dla wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku – warto spróbować sportów wodnych, trekkingu po kanałach nawadniających czy wspinaczkę po klifach.

Jesienne wakacje mogą być niesamowitym przeżyciem, dlatego też warto rozważnie je zaplanować. Nie zapominajmy jednak, by kierunek dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań, by jak najlepiej wypocząć.