Urządź z nami sypialnię swoich marzeń!

Sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. To właśnie w tym miejscu odpoczywamy i nabieramy sił na dzień pełen wrażeń. Należy jednak pamiętać, że ważny jest nie tylko styl aranżacji, ale również meble i dodatki, które dopełnią całość. Istotnym elementem jest także łóżko.

Najpopularniejsze style w sypialni

Obecnie mamy do dyspozycji wiele inspiracji, według których możemy urządzić swoją sypialnię, jednak które style są aktualnie najpopularniejsze?

  • Styl skandynawski – od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością. Nic dziwnego, bowiem jest on klasyczny i uniwersalny, dlatego z łatwością można dopasować go do każdego wnętrza. Wprowadza on do pomieszczenia przytulnego i spokojnego klimatu, dzięki czemu wspomaga relaks i regenerację całego organizmu.
  • Styl nowoczesny – będzie on idealnym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie nowatorskie i innowacyjne rozwiązania, a także na bieżąco śledzą aktualne trendy. W tego typu sypialniach dominują odcienie szarości i beżu, które doskonale przełamują niebanalne meble i dodatki.
  • Styl industrialny – wnętrza urządzone w tym stylu wyróżniają się przede wszystkim minimalizmem i chłodną kolorystyką. Króluje tu przede wszystkim stal, szkło czy drewno. To dobry wybór dla wszystkich, którzy nie boją się odważnych i nieszablonowych rozwiązań.
  • Styl glamour – wyróżnia się on niebywałą elegancją, klasą i szykiem. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się welurowymi i aksamitnymi tkaninami czy połyskującymi ozdobami. Urządzając sypialnię w tym stylu należy zwrócić szczególną uwagę na każdy element, który powinien doskonale ze sobą współgrać.

Jakie łóżko wybrać?

Bez wątpienia, łóżko stanowi najważniejszy element każdej sypialni. Oczywiście należy dobrać jego styl oraz materiał, z którego zostało wykonane do aranżacji pomieszczenia. Możemy wybierać spośród modeli drewnianych, metalowych, tapicerowanych czy kontynentalnych. Warto jednak postawić na funkcjonalność oraz wygodę.

Bardzo ważnym aspektem, który jest często bagatelizowany jest wybór materaca. To właśnie dzięki niemu nasze ciało ma szansę na prawidłową regenerację i pełne rozluźnienie w trakcie snu. Aktualnie na rynku dostępne są między innymi materace piankowe, wyróżniające się niebywałą sprężystością i elastycznością powierzchni. Szeroki wybór materacy znajdziesz na Senna Materace! Dzięki temu doskonale dopasowują się do kształtów ciała użytkownika, co pozwala na ułożenie sylwetki w prawidłowej pozycji przez całą noc. Na uwagę zasługują też materace sprężynowe, w których wnętrzu stosuje się nowoczesne sprężyny kieszeniowe. Nadają one całej powierzchni doskonałej elastyczności punktowej, co sprawia, że podłoże reaguje jedynie w miejscu wywieranego nacisku nie przenosząc drgań. Jest to pożądane w szczególności przez pary, ponieważ ruchy partnera nie będą powodować zbędnych wybudzeń. Z kolei dobrą opcją dla wszystkich marzących o iście królewskim wypoczynku będą materace hybrydowe. Produkty tego typu łączą w swoim wnętrzu wyjątkowe właściwości modeli piankowych i sprężynowych, dając osobie śpiącej niebywały komfort wypoczynku. Natomiast dla wszystkich żyjących na co dzień w zgodzie z ekosystemem idealnym rozwiązaniem będą materace naturalne, które zostały wyprodukowane z surowców pozyskanych w sposób zrównoważony.

Jak widać, samodzielne urządzenie sypialni wcale nie musi być trudne. Wystarczy wybrać styl, który ma dominować w pomieszczeniu, a także zdecydować, które łóżko oraz jaki materac będzie najbardziej odpowiednim wyborem.