Jak spełnić swoje fantazje w sypialni?

Łóżkowe fantazje warto realizować nie tylko wtedy, gdy do sypialni wkrada się rutyna. Każda fantazja seksualna to pragnienie, które jeśli tylko omówi się z partnerem i urzeczywistni, może pozytywnie wpływać na ogół satysfakcji czerpanej z tej sfery życia. Co może stanowić problem przy spełnianiu fantazji? Przede wszystkim poczucie wstydu, problemy z komunikacją albo brak odpowiednich warunków. Jak przełamać te trudności i cieszyć się udanym życiem intymnym pełnym wrażeń? Oto kilka wskazówek, w których omawiana jest między innymi wygoda i atmosfera sypialni, kwestie związane z zaufaniem, a nawet gadżety i seks zabawki dla par.

Przestańcie się wstydzić!

Zbliżenia pomiędzy Tobą a Twoim partnerem bądź partnerką odbywające się za obopólną zgodą, nawet te o nieco szalonym przebiegu, nie są powodem do wstydu. Jako dorośli ludzie macie swoje potrzeby seksualne i jest to całkowicie naturalne, tak samo, jak posiadanie fantazji.

Wstydzisz się porozmawiać ze swoją partnerką bądź partnerem, obawiając się, że nie podziela Twoich pragnień? Nawet jeśli ma nieco inne fantazje, pamiętaj, że jest bardzo niewiele osób, które zupełnie ich nie posiadają. Partner lub partnerka z założenia powinni być tą osobą, przy której czujesz się komfortowo, rozmawiając również o takich kwestiach jak fantazje, pragnienia, czy seks zabawki dla par. W końcu to właśnie z tym człowiekiem dzielisz sypialnię i seksualną sferę swojego życia.

Jeżeli Wasza relacja nie sprzyja rozmowie, warto się zastanowić, co jest tego powodem. Jeśli to dopiero pierwsze miesiące związku, z czasem może on się rozwinąć wraz ze wzajemnym zaufaniem. Jeśli natomiast jest to wieloletni związek, brak poczucia bezpieczeństwa w rozmowie może świadczyć o poważnych problemach.

Pamiętaj, że żadne z Was nie powinno wstydzić się również własnego ciała. Przecież i tak dobrze się nawzajem znacie i pewnie widzieliście się już od każdej strony. Brak skrępowania jest niezbędny na przykład po to, żeby testować nowe pozycje i realizować fantazje w łóżku. Przykłady najczęstszych fantazji, w tym szczególnie mężczyzn, jasno pokazują, że pozycja i to, jak wiele można w niej zaobserwować, ma duże znaczenie dla wrażeń.

Zadbajcie o komfortowe warunki w sypialni

Odpowiednie i przede wszystkim komfortowe warunki są niezbędne dla udanego życia seksualnego. Wiele rzeczy może nie sprzyjać zbliżeniom, inne natomiast mogą tworzyć idealną atmosferę. Co jest potrzebne w sypialni, żeby móc czuć się w niej całkowicie swobodnie i w pełni skupić się na bliskiej osobie?

Przede wszystkim zadbajcie o to, aby w sypialni panował przynajmniej względny porządek, dzięki czemu przebywanie w niej będzie przyjemniejsze. Chcąc zadbać o swój komfort, zwróćcie również uwagę na:

  • stabilność łóżka i jego odpowiednio duży rozmiar;
  • rolety w oknach zapewniające prywatność;
  • zamek w drzwiach przydatny przy innych domownikach;
  • elementy budujące atmosferę jak świece czy miękką satynową pościel.

Pamiętajcie także, że pod kątem wygody najważniejszym elementem wyposażenia całej sypialni jest materac. To właśnie z nim macie bezpośredni kontakt podczas odpoczynku czy łóżkowych igraszek. Jaki powinien być materac? Przede wszystkim odpowiednio duży i właściwie dobrany pod kątem twardości.

Nieobojętny jest również rodzaj wybieranego materaca. Tradycyjne materace sprężynowe jak model Hilding Step są doceniane przez swoją dynamikę – łatwo wprawić je w ruch, a rozbujana konstrukcja pomaga utrzymać narzucone tempo. Alternatywą dla modeli sprężynowych są materace piankowe, ciche i sprężyste.

Co ważne, różne rodzaje pianek mogą nieco inaczej reagować na ruch i układać się pod wpływem nacisku ciała. Proste modele piankowe jak Hilding Foxtrot wykonywane są z pianek wysokoelastycznych. Najlepsze dopasowanie do ciała zapewniają pianki termoelastyczne obecne między innymi w materacu Hilding Rumba. Ponieważ mogą jednak powodować uczucie zapadania się w materac, nie zawsze są polecane dla par aktywnych w sypialni, które mogą potrzebować nieco bardziej sprężystego modelu jak na przykład lateksowy Hilding Melody.

Rozmawiajcie ze sobą otwarcie i szczerze

Komunikacja to klucz do udanego życia seksualnego. Bez rozmowy z drugą połówką o swoich potrzebach nie sposób oczekiwać, że nagle zostaną spełnione. Zawsze pamiętajcie o tym, żeby przede wszystkim rozmawiać ze sobą szczerze. Nawet drobne kłamstwa z czasem mogą stać się dużym problemem, a druga osoba może budować sobie błędny obraz związku.

W swoich rozmowach starajcie się także pozostać otwarci na propozycje płynące z drugiej strony. Jeśli coś nie jest dla Ciebie, oczywiście nie musisz się do niczego zmuszać. Pamiętaj jednak, że jeżeli zareagujesz zbyt mocno na propozycję partnera, w tym na przykład okazując widoczną niechęć, możesz zrazić go do podobnych rozmów w przyszłości.

W rozmowie ważne jest szczere mówienie o własnych odczuciach i umiejętność słuchania drugiej osoby. Zapamiętuj, co do Ciebie mówi, żeby móc wykorzystać to w akcji. Postaraj się także wnieść do rozmowy coś od siebie. Może zaproponujesz konkretne gadżety seksualne albo nietypowe pozycje, których chcesz spróbować?

Wprowadźcie do sypialni gadżety seksualne

Seks zabawki dla mężczyzn, kobiet i par to bardzo szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów i gadżetów. Wśród nich znajdziesz coś dla siebie zarówno jako osoba doświadczona z tego typu gadżetami, jak i ktoś, kto nigdy wcześniej z nich nie korzystał. Gadżety seksualne są projektowane w taki sposób, aby urozmaicać życie erotyczne i wprowadzać do niego jeszcze więcej przyjemności. Pomogą Wam one w realizacji niejednej łóżkowej fantazji, a nawet sprawią, że w rzeczywistości okaże się jeszcze lepsza.

Gadżety seksualne dla par to nie tylko zaawansowane zabawki o wielu funkcjach. Nie można zapomnieć także o prostych akcesoriach jak żele do masażu i lubrykanty zwiększające odczucia albo małe wibrujące nakładki polecane jako seks zabawki dla mężczyzn, które dostarczają przyjemność także partnerce.

Jak gadżety erotyczne pomagają realizować fantazje w łóżku? Przykłady najczęstszych fantazji udowadniają, że w wielu przypadkach bywają one wręcz konieczne. Jednymi z najczęściej wybieranych akcesoriów przez pary są kajdanki, dzięki którym jedna osoba całkowicie przekazuje inicjatywę drugiej. Chcecie zrealizować dzikie fantazje? Koniecznie nie zapomnijcie o lubrykancie!

Zobacz też

Czy komunikacja to podstawa udanego związku?

Czy komunikacja to podstawa udanego związku?