Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to jeden z piękniejszych i ważniejszych momentów w życiu każdej pary, dlatego też warto zadbać o to, by ten moment był wyjątkowy oraz niezapomniany. Według tradycji to najczęściej mężczyzna prosi kobietę o rękę, wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jak jednak wybrać idealny model, by nie tylko pasował jak ulał, ale i spodobał się partnerce? Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: rozmiar

Pierwszym z kluczowych aspektów, który należy mieć na uwadze na samym początku, jest rozmiar pierścionka zaręczynowego. Określa się go na podstawie średnicy wewnętrznej i powinien być on jak najlepiej dopasowany do palca serdecznego prawej dłoni Twojej ukochanej. Najprostszym sposobem na poznanie tego parametru jest po prostu zapytanie partnerki o noszony rozmiar, jednak w ten sposób zaręczyny nie będą już niespodzianką. Jeśli jednak chcemy, by nadejście tego wyjątkowego momentu pozostało w tajemnicy, warto spróbować innych rozwiązań. Jednym z nich jest między innymi sprawdzenie średnicy innych posiadanych już pierścionków. Najlepiej pożyczyć jeden z nich na kilka chwil i udać się z nim do jubilera, który dokładnie określi rozmiar i na jego podstawie pomoże dobrać model na zaręczyny. Drugą opcją jest zaczerpnięcie rady od przyjaciółki swojej ukochanej, która delikatnie pomoże nam w rozwiązaniu problemu.

Po drugie: styl

Jeśli już wiemy, jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie idealny dla ukochanej, warto zastanowić się nad jego stylem. Najlepiej by był on dopasowany do gustu partnerki – dobrze jest zaobserwować przede wszystkim, czy nosi ona w większości biżuterię złotą czy może srebrną. Istotnym aspektem podczas zakupu jest także dobór fasonu, dlatego warto zastanowić się wcześniej, jaki sprawdzi się lepiej – klasyczny czy może dopasowany do aktualnych trendów modowych. Jeśli Twoja ukochana ma drobne i delikatne dłonie, a do tego ma duszę romantyczki, wówczas najlepiej sprawdzi się delikatny pierścionek, który nie rzuca się bardzo mocno w oczy. Z kolei dla kobiet odważnych, z charakterem doskonale sprawdzą się oryginalne i nietypowe modele z dużym kamieniem o wyrazistym kształcie i barwie.

Po trzecie: kamień

Nie ma wątpliwości, że to właśnie kamień jest najważniejszym elementem pierścionka zaręczynowego i to na nim skupia się zazwyczaj większość uwagi. Najczęstszym wyborem w tego typu przypadkach jest diament w najróżniejszych rozmiarach, ponieważ jest on ponadczasowy i zazwyczaj przypada do gustu praktycznie każdej kobiecie. Jest on tak popularny nie tylko ze względu na wygląd – posiada on również bardzo ważne symboliczne znaczenie. W związku z tym, że jest bardzo twardy i trwały jest on wspaniałą wróżbą na przyszłość, bowiem oznacza oddaną i solidną miłość na wieki. Oczywiście do wyboru mamy wiele innych możliwości. Całkiem popularny jest także szmaragd zachwycający nie tylko swym niesamowitym kolorem – to także symbol witalności, siły i wewnętrznego szczęścia. Idealnym pomysłem dla miłośniczek nieszablonowych rozwiązań będzie rubin, oznaczający przede wszystkim odwagę i miłość.
Bez wątpienia wybór pierścionka zaręczynowego stanowi spore wyzwanie, dlatego też warto jego zakup przemyśleć ze sporym wyprzedzeniem przed planowanym terminem tego wielkiego wydarzenia. Najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami partnerki – wówczas będziemy mieć pewność, że trafimy w dziesiątkę.